Přátelé studánky u kaple sv. Anny ve Strančicích, z.s.

Aktuální informace

Z činnosti spolku v roce 2019

                 

22. 4. 2019 - „ Den země – Ukliďme svět “

           Úklid okolí studánky  sv. Anny- protože se jednalo o Velikonoční pondělí, uklízelo se následující týden a během roku podle potřeby                     

25. 5. 2019  - „Slavnost studánky“ 15. ročník, 15 hod.

            Již popatnácté  děti ze Strančic otevřely studánku u kaple sv. Anny.

Nejdříve přišly děti z MŠ s vyrobenými rekvizitami. Jejich letošní téma byl potůček a písničky kolem. Letos s dětmi nacvičovaly paní učitelky Lucie Bínová a Vlaďka Krčková.

Děti ze ZŠ  tradičně krásně zpívaly a hrály. Přednášely vlastní poezii a otevřely studánku. Program nacvičily paní učitelka Lenka Kulhavá, Klára Bláhová a Jitka Etheridge, která vystoupení obohatila hrou na violoncello. Vždy, když začnou děti u studánky v lese hrát, je možné si všimnout, jak ptactvo reaguje a zpěvem se připojuje.

Vystoupení pěveckého sboru Sirény z Říčan, pod vedením Martiny Červené, dostalo silný náboj - akustika kaple sv. Anny, kde Sirény tentokrát zpívaly, je jedinečná. Přestože v závěru hrozila bouřka a byl silný vítr, nikdo si nenechal ujít krásný zážitek.

Bylo nás u studánky nejméně 100, kteří jsme přišli prožít tento starý lidový zvyk, připomínající úctu k vodě, sílu přátelství a lásky.

8. 11. 2019 „Uspávání studánky“ – 10. ročník, 17,00 hod.

            Ke svátku sv. Martina uspaly děti ze Strančic 8.11.2019 studánku. Účast byla opět veliká, lampionů hojně a tak sv. Martin, který se dostavil s pokladem fidorek, byl spokojen. Poprašek sněhu také zanedlouho potvrdil starou zkušenost, že sv. Martin přijíždí na bílém koni.

Slavnost pořádali Přátelé studánky u kaple sv. Anny ve Strančicích, z.s., Základní škola Strančice a Sbor dobrovolných hasičů Svojšovice. Dopravní policie Mnichovice jistila bezpečnost na silnici.‹

Ukončení činnosti spolku - Žádost o výmaz byla podána k 31.12.2019

            S koncem roku 2019 Přátelé studánky u kaple sv. Anny ve Strančicích, z.s. ukončují svoji činnost. Uspořádali jsme 15 ročníků Slavnosti otvírání studánky, 10 ročníků Uspávání studánky a řadu dalších akcí. Nejvýznamnější je veřejná sbírka na kovanou mříž do sv. Anny, vydání sborníku „Krajinou za památkami Strančic a okolí“ a křtitelnice pro sv. Annu.

Uskutečnili jsme také dva výlety k Sázavským studánkám a k studánkám na Křemešníku. Několik besed a koncertů, z nichž nejkrásnější byl v Otickém kostele pěveckého sboru Vox Nymburgensis.

Děkujeme Obecnímu úřadu nejen za finanční podporu. Celou dobu s námi obětavě spolupracovala Základní škola Strančice, často také Mateřská škola Strančice i Sbor dobrovolných hasičů Svojšovice. Velmi si toho vážíme a děkujeme.

Fotografie z našich akcí najdete ještě nějakou dobu ke stažení na www.studanka-strancice.cz

Věříme, že se najdou další přátelé studánek, kteří budou pokračovat v této tradici. Nezapomeňte na studánku, protože voda je pro život nejdůležitější.

Libuše Hrubá, končící předseda spolku

 

 

Naše nabídka

Rychlý kontakt
  • Přátelé studánky
  • Tel:
    Libuše Hrubá 607 157 493
  • email.: studanka.strancice@email.cz
Dům č.p.1 ve Strančicích