Přátelé studánky u kaple sv. Anny ve Strančicích, z.s.

Aktuální informace

Uspávání studánky, pozdrav pro všechny, končíme.

         Ke svátku sv. Martina uspaly děti ze Strančic 8.11.2019 studánku. Účast byla opět veliká, lampionů hojně a tak sv. Martin, který se dostavil s pokladem fidorek, byl spokojen. Poprašek sněhu také zanedlouho potvrdil starou zkušenost, že sv. Martin přijíždí na bílém koni. Slavnost pořádali Přátelé studánky u kaple sv. Anny ve Strančicích, z.s., Základní škola Strančice a Sbor dobrovolných hasičů Svojšovice. Dopravní policie Mnichovice jistila bezpečnost na silnici. Děkujeme Obecnímu úřadu za finanční podporu.

         S koncem roku 2019 Přátelé studánky u kaple sv. Anny ve Strančicích, z.s. ukončují svoji činnost. Uspořádali jsme 15 ročníků Slavnosti otvírání studánky, 10 ročníků Uspávání studánky a řadu dalších akcí. Nejvýznamnější je veřejná sbírka na kovanou mříž do sv. Anny, vydání sborníku „Krajinou za památkami Strančic a okolí“ a křtitelnice pro sv. Annu. Děkujeme Obecnímu úřadu nejen za finanční podporu. Celou dobu s námi obětavě spolupracovala Základní škola Strančice, často také Mateřská škola Strančice i Sbor dobrovolných hasičů Svojšovice. Velmi si toho vážíme a děkujeme.

Fotografie z našich akcí najdete ještě nějakou dobu ke stažení na www.studanka-strancice.cz

Věříme, že se najdou další přátelé studánek, kteří budou pokračovat v této tradici. Nezapomeňte na studánku, protože voda je pro život nejdůležitejší.

Přejeme všem přátelům studánek hodně zdraví a spokojenosti do roku 2020.

Naše nabídka

Rychlý kontakt
  • Přátelé studánky
  • Tel:
    Libuše Hrubá 607 157 493
  • email.: studanka.strancice@email.cz
Dům č.p.1 ve Strančicích