Přátelé studánky u kaple sv. Anny ve Strančicích, z.s.

Aktuální informace

O Slavnosti studánky 25. května 2019

Již popatnácté  děti ze Strančic otevřely studánku u kaple sv. Anny, které místní rádi říkají „kaplička“. Je to místo, kde každý najde klid v dnešním uspěchaném světě.

Nejdříve přišly děti z MŠ s vyrobenými rekvizitami. Jejich letošní téma byl potůček a písničky kolem. Letos s dětmi nacvičovaly paní učitelky Lucie Bínová a Vlaďka Krčková.

Děti ze ZŠ  tradičně krásně zpívaly a hrály. Přednášely vlastní poezii a otevřely studánku. Program nacvičily paní učitelka Lenka Kulhavá, Klára Bláhová a Jitka Etheridge, která vystoupení obohatila hrou na violoncello. Vždy, když začnou děti u studánky v lese hrát, je možné si všimnout, jak ptactvo reaguje a zpěvem se připojuje.

Vystoupení pěveckého sboru Sirény z Říčan, pod vedením Martiny Červené, dostalo silný náboj - akustika kaple sv. Anny, kde Sirény tentokrát zpívaly, je jedinečná. Přestože v závěru hrozila bouřka a byl silný vítr, nikdo si nenechal ujít krásný zážitek.

Bylo nás u studánky nejméně 100, kteří jsme přišli prožít tento starý lidový zvyk, připomínající úctu k vodě, sílu přátelství a lásky.

Děkujeme všem za společné úsilí uskutečnit tuto slavnost, které trvá již 15 let. Vážíme se přístupu Obecního úřadu Strančice, který akci finančně podporuje a dokonale zajišťuje přípravu terénu kolem kaple.

Přejeme všem krásné léto, hodně sluníčka, dostatek vody a pěkných zážitků. Příště se setkáme na sv. Martina, kdy studánku uspíme. Sv. Martin bude mít pro děti připravený poklad…  Za Přátele studánky Libuše Hrubá                                                                                                                                                 

 

Naše nabídka

Rychlý kontakt
  • Přátelé studánky
  • Tel:
    Libuše Hrubá 607 157 493
  • email.: studanka.strancice@email.cz
Dům č.p.1 ve Strančicích